Yeni Yurt Dışı Fuar Katılımları Desteği Mevzuatı
Eylül 6, 2017 2018 Görüntüleme

Yeni Yurt Dışı Fuar Katılımları Desteği Mevzuatı

Yeni Yurt Dışı Fuar Katılımları Desteği Mevzuatları, Desteklenecek Fuarlar ve Birim Ücretler

Bilindiği üzere, yurt dışında düzenlenen fuarlara katılımlarda uygulanacak yeni destekleme mevzuatı ile (Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar) artık bütün destek unsurlarının (stand, nakliye, ulaşım vs) tek bir kalemde (Bakanlıkça m2 bazında belirlenen destekleme miktarı) toplanması söz konusudur.

Metrekare bazında belirlenecek destek tutarları, fuar veya ülke veya sektör bazında belirlenecek olup, uygulama, 01 Temmuz 2017’den itibaren düzenlenen fuarlar için uygulanmaya başlamıştır.

Bu karar kapsamında Bakanlıkça oluşturulan mevzuat ve dokümanlar aşağıdaki linklerde sunulmuştur. Bu dokümanları, firmanızın fuar sorumlularının dikkatle incelemesini önemle tavsiye ederiz.

 1. Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar
  2. Prestijli fuarlar (2017)
  3. Hedef ülkeler (2017)
  4. Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ın Uygulama Usul ve Esasları Genelgesi
  5. 2017 Yılında Bireysel Katılımı Desteklenecek Uluslararası Sektörel Fuarlar Listesi
  6. 2017 Yılında Milli Katılım Organizasyonu Düzenlenecek Fuarlar Listesi

Dikkat: Bakanlık tarafından yapılacak yazışmalar ilgili muhattabın KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) adresine yapılacağından Üyelerimizin ivedilikle KEP başvurusu yapması (işlem sonrası mutlaka aktive etmesi)  tavsiye olunur. KEP hakkında ayrıntılı bilgi linki: http://pttkep.gov.tr/sayfalar/kep-nedir